Otthoni töltő telepítés

Ajánlatkérés

AUTÓ TÖLTŐK TELJESKÖRŰ KIÉPÍTÉSE

MENETREND

  1. Add meg a lenti adatokat (autó, ingatlan energiaellátása).
  2. 1-2 munkanapon belül felvesszük veled a kapcsolatot és átbeszéljük a lehetőségeket.
  3. Küldj 2-3 fotót a telepítés helyszínéről.
  4. 1-2 munkanapon belül kapsz egy 90%-os pontosságú, részletes és tételes árajánlatot.
  5. Ha megrendeled, akár 1-2 héten beül már készen is van a beüzemelés.

Az elektromos autó töltés legfontosabb céljai a BIZTONSÁG és a GYORSASÁG. A közhiedelemmel ellentétben minél gyorsabban töltöd váltóárammal az autódat, annál hatékonyabb a folyamat, mert az autó „ébren van” a töltési idő során és nem mindegy, hogy 5 vagy 20 órán át fogyasztanak áramot ezek az alap funkciók. Az akkumulátorra semmilyen negatív hatással ez nem lehet, mert még a 22 kW-os AC töltés is olyan lassú, hogy nem merülhet fel a felmelegedés esélye. Márpedig az akkumulátort a nem megfelelő temperálás veszélyeztetheti leginkább.

Emiatt érdemes ideális töltési teljesítményű fali töltőt felszereltetni.

Az elektromos autó töltése egy összjáték: a töltés gyorsasága függ az autótól (fedélzeti töltő), a rendelkezésre álló energiáról az ingatlanban (betáplálás) és a töltőberendezéstől.

Ezért, kérlek, add meg nekünk az alábbi információkat:

  • autó típusa
  • ingatlan betáplálása (hány fázis, hány Amper)
  • mennyire leterhelt a hálózat (elektromos fűtés, szauna, jacuzzi, medence, bojler, főzőlap)

 Ha nem tudod, semmi gond, kollégáink segítenek kideríteni a telefonos konzultáció alkalmával.

    Otthoni töltő telepítés

    Az otthoni töltő telepítésnek három fő célja van: biztonság, gyorsaság és hatékonyság.

    Az otthoni autó töltő jobb választás, mint a konnektoros töltő.

    Sokszor hallani azt a téves nézetet, hogy a lehető leglassabb, konnektoros töltés a legjobb az autó akkumulátorának, sokan ezt gondolják kímélő üzemmódnak. Ebből semmi nem igaz. Az otthoni, ún. AC töltés esetén akár 2 kW-ról, akár a maximális 22 kW-ról töltjük az autót, az autó akkumulátorának nem lehet ártani, mert egyik esetben sem lép fel érdemi hőmérsékletemelkedés. Márpedig az akku legnagyobb ellensége a hőterhelés, ami a rövid ideig tartó DC vagy villámtöltés esetén valós veszély, hacsak az autó akkumulátortemperálása nem elég kifinomult. Az otthoni (AC) töltés során ilyen veszély azonban nem alakul ki.
    Sőt, minél tovább tart az AC töltés, annál hosszabb ideig működnek az autó bizonyos alap funkciói, „annál tovább van az autó ébren”. Ezzel akár több száz Wattot is használ óránként az autó.

    Tehát otthoni vagy céges körülmények között minél nagyobb teljesítménnyel töltünk (pl. 11 kW-tal a 2 kW helyett), annál hatékonyabb a folyamat. A biztonságon túl ezért is érdemes nagyobb teljesítményű töltőt használni.
    Az otthoni elektromos autó töltő ideális teljesítménye igazodik mind az ingatlan energiaellátásához, mind az autó által nyújtott teljesítményhez.

    A legnépszerűbb Tesla 3 vagy Y; a teljes BYD termékcsalád, vagy a Volvo EX30 legtöbbször 3 fázison, fázisonként 16A-rel tölthetők. Ezekhez a gépkocsikhoz a lenti töltők a legcélszerűbbek.

    Nagyobb teljesítményű eszközt hosszú távú megoldásként érdemes választani.

    Plusz egy tipp: érdemes tisztában lenni azzal, hogy az autót milyen gyorsan lehet tölteni és pontosan hány órás töltéssel számolhatunk. Ebben nagy segítség az ev-database.org , ahol márkára és típusra levetítve sok-sok töltési információt ki lehet nyerni.

    Dinamikus teljesítménymenedzsment, árammegosztás vagy hálózatfigyelés

    Ha az ingatlanban sok a nagy fogyasztó és kiszámíthatatlan, hogy nem lesz-e túlterhelt a rendszer (pl. elektromos fűtés, több klíma, szauna, stb.), akkor célszerű árammegosztásban, azaz dinamikus teljesítmény-menedzsmentben gondolkodni. Ennek lényege, hogy a töltőn kívül fel van szerelve az áramhálózatba egy okos mérő is, amely adatot gyűjt a pillanatnyi áramfelhasználásról és csak annyi energiát ad az autó töltésére, amivel még nem lesz túlterhelt a rendszer, de a lehető leggyorsabb a töltés.

    Villamos védelmek

    A villamos védelmek gyakorlatilag az „őrszemek”, amelyeknek az a feladata, hogy ha rendellenesség áll fenn, azonnal leállítsák a töltést vagy a már fennálló veszélyt elhárítsák.

    Háromféle védelmet ajánlunk minden telepítésünkhöz:

    Biztonságos töltő telepítés

    Legyen megfelelő kábelkeresztmetszet, amely igazodik a töltő teljesítményéhez és a kábel hosszához. Legyen frissen kihúzott vezeték, amelyet vagy a villanyórától vagy a lakáselosztótól kell indítani. Ezek ma már kivétel nélkül réz vezetékek. Sok helyen szükség van egy falon kívüli elosztódobozra, amibe a védelmeket be lehet tenni. Ha már töltő kerül felszerelésre, akkor érdemes a villamos hálózatot ellenőriztetni: megfelelő-e a földelés, van-e életvédelmi relé beépítve, stb.

    Felkészült csapatunkkal teljeskörű kivitelezést végzünk, folyamatosan fejlesztjük termékkínálatunkat és a legnagyobb gyártóktól a startupokig széles kínálatunkkal minden villanyautós elvárásait ki tudjuk elégíteni.